W dniu 08.12.2017  r. w siedzibie Urzędu Gminy Wilkołaz został rozstrzygnięte gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”. Zorganizował go Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wilkołazie. Nagrody ufundował Urząd Gminy Wilkołaz. W tym roku na eliminacje gminne wpłynęło 35 prac plastycznych wyłonione w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Wilkołaz.
W eliminacjach środowiskowych udział wzięło 151 prac.

---czytaj dalej---
14/12/2017 14:00
W sobotę, 9 grudnia 2017 roku, w Szkole Podstawowej w Wilkołazie rozegrano pierwszy z zaplanowanych czterech turniejów XIV Edycji Grand Prix Wilkołaza w Warcabach 100-polowych.
Imprezę uroczyście otworzył wójt gminy Wilkołaz Paweł Głąb.
Na starcie stanęło 35 osób, w tym tylko trzech zawodników reprezentujących gminę Wilkołaz: Paweł Malarczyk, Hubert Samolej i Mieczysław Fac.
Turniej wygrał debiutujący w zawodach w Wilkołazie, rozstawiony z nr 1, Marcin Wocial (Diagram Mińsk Mazowiecki), finalista tegorocznych Mistrzostw Polski, zawodnik, który jako jedyny z Polaków pokonał urzędującą mistrzynię świata kobiet Natalię Sadowską (obecnie mistrzynią jest już Łotyszka Zoja Gołubiewa i na razie nikt osiągnięcia Marcina nie powtórzy).
Wocial stracił w turnieju tylko dwa punkty po remisach z Leszkiem Stefankiem oraz zwycięzcą poprzedniej edycji Grand Prix Wiktorem Nesterakiem.

data dodania: 11/12/2017 07:49
data dodania: 08/12/2017 11:35